Kirjeldus

Crazy Color Süva-palsam on loodud värvitud juuste tugevuse ja sära hoidmiseks. Sisaldab proteiine, seemneõli ning Brasiilia pähkliõli. (Parapähkliõli) (Brazil Nut Oil). Toodet on pudelis 250 ml. Sobib kasutamiseks kõikide meie toodetega kõikidele inimestele!

Kõrvaline lisainfo ja faktid: Arvutiga töötavatel inimestel soovitatakse süüa 1 parapähkel päevas. Need kaitsevad organismi rakke vananemise eest ja neil on vähivastane toime.

Parapähkel on Brasiilias ja Paraguais kasvava puuvili. Parapähklipuu võib kasvada kuni 75 m kõrguseks ning selle tüve läbimõõt võib ulatuda 1-4 meetrini. Parapähklipuu kasvab metsikult Amazonase piirkonna troopilistes metsades, Guyanas, Boliivias, Peruus ja Ecuadoris. Katsed seda mujal kasvatada on olnud edutud. Puu annab korraliku saaki alles 12-15 aasta vanuselt.

Piklikul parapähklil on krõmpsuv kollakas tuum, mille maitse meenutab kookospähklit. Pähkel on kaetud õhukese pruunika kestaga. Pähkel asub karedas, kõvas ja kiulises punakaspruunis koores. Koorega pähkli läbimõõt on 0,6-2,5 cm. Koore küljed on ebakorrapärase kujuga ning meenutavad apelsinikoort. 12-20 parapähklit on kookospähklit meenutavas kapslis, mille läbimõõt on 7,5-20 cm ja kaal 0,9-2,25 kg. Nagu apelsinisektoreid, hoiab pähkleid koos kiuline aine, mis vilja küpsedes kuivab ning lõheneb, vabastades maha kukkudes pähklid kapslist.

Parapähkleid korjatakse ainult kuiva ja vaikse ilmaga. Mets käiakse läbi, korjates kokku maha langenud pähklid. Parapähklipuud on ronimiseks liiga kõrged ning neid ei saa raputada, sest pähklikapslid on liiga rasked. Tuulisel ja vihmasel päeval pähkleid ei korjata, sest maha kukkuv kapsel võib olla eluohtlik. Korjamisele järgnevatel päevadel avatakse viljad matšeetede või kirvestega.

Parapähklit on raske koorida. Selle kergendamiseks leotatakse neid 24 tundi vees, keedetakse 3-5 min ja nõrutatakse. Edasi avatakse pähklikoor käsitsi spetsiaalse masina abil. Avamine nõuab suurt ettevaatlikust, sest ebakorrapärase kujuga pähkleid on kerge vigastada.